نوشته شده توسط حامد غلامحسینی |

دیدنی های ارمنستان

در حالت کلی ایروان به سه بخش مرکزی ، تجاری و کنترون تقسیم میشود . اکثر دیدنی های این کشور در بخش مرکزی واقع است و به همین دلیل اکثر گردشگران بیشتر در این ناحیه تردد دارند

صومعه ها و کلیساهای متعدد، ارمنستان را به بهشتی برای افراد علاقمنده به معماری و تاریخ تبدیل کرده است.

این صومعه ها و کلیساهای قدیمی، در دل طبیعت سرسبز و کوهستانی این کشور، منظره ای منحصر به فرد و به یاد ماندنی رقم خواهند زد.

از جذاب ترین و معروف ترین صومعه های ارمنستان می توان به صومعه خور ویراب، نوراوانک، گگارد و تاتو اشاره نمود.

کلیسای سنت آستواتساتین نورک

یکی از قدیمی ترین کلیساهای موجود در ایروان می باشد که از قرن هجدهم بجا مانده است .ارمنستان کلیساهای معروف دیگری نیز دارد که بیانگر تاریخ همراه با مسیحیت این کشور می باشد .

مانند : کلیسای سارکیس مقدس ، سنت گریگور روشنگر و کلیسای کاتولیک مریم مقدسآب نمای موزیکال

این آب‌نما در میدان جمهوری و در مقابل گالری هنر قرار دارد و از ابتدای بهار تا شروع فصل سرما در پاییز نمایش فواره‌ها به همراه موسیقی پاپ، جاز و راک اجرا می‌شود

پارک عشاق

پارک عشاق قدیمی‌ترین پارک ایروان است که در آن مناسبت‌های مختلفی از جمله نمایشگاه‌ها و کنسرت‌ها برگزار می‌شوند. این پارک در نزدیکی ایستگاه مترو مارشال باقرامیان قرار دارد که خود یکی از زیباترین ساختمان‌های ایروان به سبک مدرن است.

مجسمه ی مادر ارمنستان

این مجسمه در مرکز هر و در پارک یادبود پیروزی واقع است .

بنای پاگان، مجسمه بزرگ مادر ارمنستان و معبد گارنی دیگر ساخت های انسانی ارمنستان هستند که در صورت سفر به این کشور هرگز نباید بازدید از آن ها را از دست بدهید.

موزه ماتناداران

موزه ماتناداران یکی از با ارزش‌ترین گنجینه‌های جهان است که در حدود هفده هزار متن خطی، کتاب‌های دست‌نویس یا چاپی به زبان ارمنی و سایر زبان‌های مشرق زمین در آنجا نگهداری می‌شود


خانه اپرا

خانه اپرا یکی از زیباترین بناهای ایروان است که ورودی نخست آن از سمت میدان آزادی به تالار اپرا و باله اختصاص داشته و ورودی دوم آن متعلق به تالار کنسرت خاچاطوریان است.

سالن اپرای ارمنستان، با قدمت 90 ساله خود، همچنان میزبان کنسرت های اپرا، نمایش های تئاتر و باله این کشور است.

ساختمان سالن اپرا با نور پردازی های خیره کننده، به قلب شهر ایروان تبدیل شده و جدا از نمایش های داخل سالن، قدم زدن در محوطه زیبای اطراف آن نیز خالی از لطف نیست.

مقاله‌های دیگر