نوشته شده توسط حامد غلامحسینی |

سفر به ارمنستان

سفر به ارمنستان هم به صورت زمینی و هم هوایی

در میان تمامی مقاصد دور و نزدیکی که برای سفر ایرانیان وجود دارد، ارمنستان قطعا یکی از بهترین گزینه هاست. تور ارمنستان با توجه به نزدیکی فاصله و مرز مشترک این کشور، همواره طرفداران زیادی داشته.
اما اگر تا کنون تجربه سفر به این کشور را نداشته اید، بعد از خواندن این مقاله حتما تور ارمنستان را در صدر انتخاب های خود برای سفر های خارجی قرار خواهید داد.

نزدیکی فاصله برای برخی از خانواده ها، خصوصا اگر فرد یا افراد سالخورده هم در میان آنان وجود داشته باشد، اهمیت به سزایی دارد. از این جهت تور ارمنستان قطعا انتخاب مناسبی برای گردشگران ایرانی محسوب خواهد شد. تور زمینی ارمنستان، با اتوبوس، به صورت تقریبی و بدون محاسبه زمان های توقف، 22 ساعت از تهران طول می کشد. با این حال مناظر فوق العاده زیبا و سرسبز مسیر، آن چنان گردشگران را جذب می کند، که حتی این بخش از سفر نیز جزو خاطره انگیز ترین بخش های آن به حساب خواهد آمد.

تور هوایی ارمنستان، در صورتی که پرواز به صورت تک مقصدی و بدون توقف باشد، از تهران یک ساعت و سی دقیقه زمان می برد؛ که البته زمان بسیار کوتاهی محسوب می شود. لازم به ذکر است که برای سفر به ارمنستان نیاز به دریافت ویزا نیست. با این حال داشتن گذرنامه الزامی می باشد.


کشوری در مرز اروپا و آسیا

ارمنستان از غرب با ترکیه و از شمال با گرجستان همسایه است. جدا از کشور دو قاره ای ترکیه، گرجستان همچنان بین اروپایی یا آسیایی بودن در کشمکش است. اما چندین کیلومتر بالاتر و پس از گرجستان، کشور تماما اروپایی روسیه قرار گرفته. واقع شدن ارمنستان در چنین موقعیت جغرافیایی، منجر به پدید آمدن یک محیط بدیل، چه از نظر آب و هوا و مناظر طبیعی و چه از نظر فرهنگ و تمدن شده است.

ارمنستان نیز همانند ایران، کشوری چهار فصل تلقی می شود. با این حال جمعیت کم این کشور سبب شده تا به لحاظ آلودگی محیطی در شرایط بسیار بهتری نسبت به ایران قرار داشته باشد. به گونه ای که آبی خیره کننده آسمان و دریاچه های معروف این کشور همچون دریاچه سوان و پارز قطعا از ذهنتان پاک نخواهد شد.

در ارمنستان نباید به دنبال جاذبه های پیچیده بود. اما سادگی، آرامش، و در عین حال زیبایی سایت های طبیعی و انسانی ارمنستان، آن را به یکی از بهترین گزینه ها برای یک تعطیلات منحصر به فرد تبدیل می کند.

 

تور ارمنستان با غزال تور

انتخاب مجری تور گردشگری، نقش تعیین کننده ای در کیفیت سفر شما خواهد داشت. یک مجری تور ایده آل، در کنار فراهم آوردن برنامه ای منسجم برای بازدید از بهترین مکان ها در زمان مناسب، می تواند در هزینه های مربوط به سفر نیز تا حد زیادی صرفه جویی نماید.

غزال تور برای جلب رضایت مسافران عزیز، تور ارمنستان را هم به صورت زمینی، و هم به صورت هوایی برگزار می نماید. در غزال تور، هدف بر این است که گردشگران با صرف هزینه ای مقرون به صرفه، از بهترین امکانات مسافرتی در سفر های داخلی و خارجی خود بهره مند گردند. همراهی بهترین و مجرب ترین تور لیدر ها، اقامت در هتل های لوکس ارمنستان و بازدید از جذاب ترین مکان های این کشور، همگی در تور ارمنستان غزال تور برای گردشگران محترم فراهم خواهند شد.

مقاله‌های دیگر