درباره ارمنستان درباره ارمنستان بیشتر بدانیم

ارمنستان یا جمهوری ارمنستان ‌کوچکترین کشور مستقل مشترک‌المنافع در شمال غربی ایران است .

این کشور در اوایل قرن چهارم میلادی مسحیت را به عنوان دین رسمی خود پذیرفت . ایروان پایتخت این کشور دارای تاریخی بسیار قدیمی و پربار می باشد .

 آب و هوای این کشور اغلب ملایم است ،‌با این حال تابستان ها تحت تاثیر گرمای فلات ایران رو به گرمی میرود و زمستان ها به شدت سرد می شود .

 

جمعیت این کشور طبق آخرین آمار چیزی نزدیک به ۳ میلیون نفر بوده است . واحد پولی این کشور درام است .

 

دیدنی های ارمنستان

در حالت کلی ایروان به سه بخش مرکزی ، تجاری و کنترون تقسیم میشود . اکثر دیدنی های این کشور در بخش مرکزی واقع است و به همین دلیل اکثر گردشگران بیشتر در این ناحیه تردد دارند .

 

 

کلیسای سنت آستواتساتین نورک

یکی از قدیمی ترین کلیساهای موجود در ایروان می باشد که از قرن هجدهم بجا مانده است .

ارمنستان کلیساهای معروف دیگری نیز دارد که بیانگر تاریخ همراه با مسیحیت این کشور می باشد .

مانند : کلیسای سارکیس مقدس ، سنت گریگور روشنگر و کلیسای کاتولیک مریم مقدس

 

 

آب نمای موزیکال

این آب‌نما در میدان جمهوری و در مقابل گالری هنر قرار دارد و از ابتدای بهار تا شروع فصل سرما در پاییز نمایش فواره‌ها به همراه موسیقی پاپ، جاز و راک اجرا می‌شود.

 

پارک عشاق

پارک عشاق قدیمی‌ترین پارک ایروان است که در آن مناسبت‌های مختلفی از جمله نمایشگاه‌ها و کنسرت‌ها برگزار می‌شوند. این پارک در نزدیکی ایستگاه مترو مارشال باقرامیان قرار دارد که خود یکی از زیباترین ساختمان‌های ایروان به سبک مدرن است.

 

مجسمه ی مادر ارمنستان

این مجسمه در مرکز هر و در پارک یادبود پیروزی واقع است .

 

موزه ماتناداران

موزه ماتناداران یکی از با ارزش‌ترین گنجینه‌های جهان است که در حدود هفده هزار متن خطی، کتاب‌های دست‌نویس یا چاپی به زبان ارمنی و سایر زبان‌های مشرق زمین در آنجا نگهداری می‌شود.

خانه اپرا

خانه اپرا یکی از زیباترین بناهای ایروان است که ورودی نخست آن از سمت میدان آزادی به تالار اپرا و باله اختصاص داشته و ورودی دوم آن متعلق به تالار کنسرت خاچاطوریان است.

 

غذا های ارمنستان

از نظر ذائقه ی غذایی ، غذاهای ارمنستان شباهت زیادی به غذاهای ایران دارند . با بررسی غذاهای این کشور با نام های آشنایی روبرو خواهیم شد .

 

مانته ، غذای ملی ارمنستان

این غذا نوعی پیراشکی است که با گوشت چرخ شده گاو یا گوسفند سرخ میشود و به همراه طعم دهنده سیر و ماست سرو میشود.این پیراشکی های قایقی شکل بسیار ترد هستند و به همراه مقداری براث گوجه فرنگی خورده میشوند.

دلمه

دلمه غذای مشترک ایران و ارمنستان است . با این حال ارمنستان این غذا را با ذائقه ی ویژه خودش طبخ میکند .

 

گاتا

گاتا یک شیرینی سنتی متشکل از آرد ، آجیل پ جوش شیرین است .

 

برک پنیری

این غذا یک شیرینی تند است که با خمیر اسفناج و گوشت گاو به همراه لایه ای از پنیر تهیه میشود.هر تکه ای از این شیرینی کاملاً ترد و چیپسی شده است و با هر ذائقه ای سازگار است.

 

باستورما

این غذای ارمنی یک ظرف خوشمزه شامل گوشت گاو خشک و چاشنی دار شده با ادویه هایی مثل سیر، فلفل سیاه، زیره سبز و فلفل قرمز است. اگر میخواهید طعم متفاوتی را امتحان کنید پیشنهاد میدهیم که این غذا را با کمی نان لواش یا پنیر میل کنید.

 

خاشلاما

خاشلاما یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین غذاهای محلی ارمنستان است که از گوشت بره به همراه سبزیجات تهیه می‌شود.

 

 

بهترین‌ هتل‌ها مهترین بهترین‌ هتل‌ها